Po výbere novoročenky, jej farby, ozdôb či dizajnu, by sme sa mali zamerať aj na jej ďalšie dôležité súčasti:
1. Oslovenie prijímateľa
V pozdrave môžete prijímateľa osloviť menom, pozdrav bude osobnejší a prijímateľ si ho bude viac vážiť. Dáte mu zároveň najavo, že mu pozdrav neposielate iba z povinnosti. To znamená, že ho nedá nabok spolu s ostatnými novoročenkami, v ktorých bolo iba blahoprianie a nič viac.Nie je ale pravidlo, že v každom pozdrave musíte uviesť aj meno prijímateľa. Je pochopiteľné, že ak posielate niekoľko stoviek pozdravov, postačí pekný verš, podpis a vaše logo.
2. Čo by mal obsahovať vianočný text
Problém s výberom vhodného verša určite mať nebudete. Existuje množstvo pekných vianočných textov, ktoré vyjadria to, čo potrebujete povedať. Myslite hlavne na to, že by ste sa mali poďakovať za spoluprácu v uplynulom roku. Ďalej v ňom taktiež vyjadrite, čo prijímateľovi v novom roku želáte. Či už sú to pracovné úspechy, veľa zdravia a šťastia, želania nemôžu chýbať.Stačí, ak bude text neutrálny. Nemal by obsahovať náboženský kontext a s humorom buďte tiež opatrní. Pokiaľ vám ide o serióznu spoluprácu s prijímateľom, humor nechajte radšej bokom.
Dajte si pozor aj na gramatiku, pretože chyby by sa v pozdrave nemali objaviť. Slovo Vianoce píšeme, samozrejme, vždy s veľkým písmenom. No spojenie vianočné sviatky napíšeme s malými písmenami, pretože nejde o vlastné mená. Nový rok napíšeme s veľkým N , keď označujeme iba 1. január. Malé začiatočné písmená v spojení nový rok použijeme, keď máme na mysli celý nasledujúci rok.